Historie

Na začátku všeho byla TěReZa

Aquapark Příbram byl postaven v roce 1977 jako součást sportovního komplexu s názvem Tělovýchovná a rekreační zařízení okresu Příbram, tzv. TěReZa. Prvním návštěvníkem plaveckého bazénu byl pan Karel Hrbek, který si přišel na vlastní kůži vyzkoušet 25 metrů dlouhý bazén v 6:00 hodin ráno dne 2. 1. 1978, kdy byl bazén oficiálně otevřen.

Ve své době byl plavecký bazén v Příbrami unikátní stavbou a jedním z nejlepších veřejných bazénů u nás. Jako důkaz nabízíme citaci ze 42. čísla časopisu Stadion z roku 1978: „Těžba v uranových dolech vyžaduje kompenzaci na povrchu. A Příbram je ukázkovou oblastí, jaké možnosti se dají nabízet pro rekreaci, tělovýchovu i pro vrcholový sport.“

Vznik Sportovního zařízení města Příbram

Poté, co pod svým názvem zařízení TěReZa Příbram přestalo fungovat, pronajímalo město subjekt soukromníkům, to se ale neosvědčilo, a zařízení přešlo pod správu Technických služeb. V tomto stavu zařízení setrvalo až do roku 2004, kdy k 1. 7. vznikla nová příspěvková organizace Sportovní zařízení města Příbram.

Nové atrakce a zázemí

Během let probíhaly dílčí rekonstrukce, opravy, a rozšiřování portfolia služeb. Přibyly tobogany, vířivé vany, odstraněna byla prosklená zeď oddělující malý bazén od velkého.

Z těch nejnovějších úprav stojí za zmínku modernizace sociálního zařízení u dětského bazénu, nové toalety k šatnám pro školky, rozsáhlá rekonstrukce kotelny a strojovny v roce 2014, vybavení sušáren profesionálními vysoušeči vlasů v celkové hodnotě 203 000 Kč nebo zakoupení profesionálního čistícího stroje pro zkvalitnění úklidu.