19. 6. 2023

Venkovní bazén je v tuto chvíli napuštěný, otevření je v plánu na pátek 16. června ve 13:00 hodin. V červenci a srpnu bude uzavřen vnitřní bazén a všechny atrakce, z důvodu nutných oprav a částečné rekonstrukce zařízení. Po tuto dobu bude prodloužen provoz venkovního areálu. 

Po posledním projednání bodu rekonstrukce Aquaparku Příbram Radou a následně také Zastupitelstvem města Příbram, bylo rozhodnuto o uzavření Aquaparku Příbram v období od 1. července do 31. srpna 2023, kdy budou probíhat nutné opravy. „V rámci této rekonstrukce se bude realizovat mnoho oprav, které návštěvník neuvidí, ani nijak výrazně nepocítí, ale pro provoz jsou více než nutné. Jako je například oprava místních částí střechy, oprava a sanace stropu strojovny, oprava nosníků potrubí bazénové technologie, oprava plynového hospodářství, výměna osvětlení strojoven a části elektroinstalace a další práce. Co bude asi veřejnost zajímat mnohem více, jsou investice, které zvýší komfort zařízení přímo pro návštěvníky,“ říká k plánované letní rekonstrukci Jan Slaba, ředitel Sportovního zařízení města Příbram a zmiňuje například: nové spárování pochozích ploch v bazénové hale, opravu dámských a pánských sprch, kompletní výměnu vybavení saunové kabiny, opravu parní kabiny, nové průmyslové vysoušeče vlasů nebo výměnu pokladního a šatnového systému. 

Po dobu uzavření vnitřního aquaparku bude prodloužena provozní doba venkovního areálu. V červenci a srpnu tak bude „venkáč“ otevřen už od 6:00 do 20:00 hodin, vždy však v závislosti na aktuálním počasí. Provozní doba v červnu je stejná jako v loňském roce, tedy ve všední dny od 13:00 do 19:00 hodin a o víkendech od 11:00 do 19:00 hodin, za hezkého počasí. 

Vstupné do areálu také zůstává stejné jako v loňském roce. Celodenní vstupné stojí pro dospělou osobu 60 Kč, pro dítě do 10 let 40 Kč, senioři a studenti zaplatí 50 Kč. Rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti do 15 let) vyjde na 150 Kč. Po 16. hodině dospělá osoba zaplatí 35 Kč, ostatní to mají za polovinu celodenního vstupného. Děti od 1 do 3 let mají vstup do areálu zdarma. 

Kromě 50 m dlouhého bazénu nabízí „venkáč“ také dětský bazének, malé dětské hřiště, občerstvení a rozlehlé travnaté plochy. Přidanou hodnotou areálu jsou vzrostlé stromy, které poskytují návštěvníkům příjemný stín. Přímo v areálu se nachází také dvě hřiště na beach volejbal, pronájem hřiště stojí 200 Kč na hodinu a 30 Kč vstup do areálu za každého hráče. 

Sauna končí provoz 15. června

Uzavřena bude až do konce letních prázdnin, kdy dojde ke kompletní výměně vybavení saunové kabiny.

 

Od 1. září vstoupí v platnost nový ceník služeb vnitřního Aquaparku. Navýšení cen je schváleno také pro venkovní bazén, pro sezonu 2024. Schválený ceník Radou města Příbram dne 2. 5. 2023 je dostupný ZDE.

 

Bc. Miroslava Kozohorská 
Tisková mluvčí
Sportovní zařízení města Příbram, Legionářů 378, 261 01, Příbram VII
tel. č.: 318 621 384, mob.: 773 041 753 

Oficiální webové stránky Sportovního zařízení města Příbram: www.szm.pb.cz

Oficiální FB stránky Sportovního zařízení města Příbram: https://www.facebook.com/szmpribram