16. 11. 2016

Příbramští zastupitelé dali zelenou rekonstrukci příbramského aquaparku

V příbramském aquaparku nejvíce chybí zážitkový bazén, wellnes, větší nabídka saun a parních kabin, více skluzavek a tobogánů, je tam málo míst k odpočinku a nevyhovující základní zázemí. Tato přání, nápady, ale mnohdy i stížnosti, které obyvatelé města Příbrami vyjádřili v nedávné anketě, vyslyšeli příbramští zastupitelé, kteří na svém jednání 14. listopadu 2016 záměr rozsáhlé rekonstrukce většinově schválili. Náklady se předběžně odhadují na 250 milionů korun.

V příbramském aquaparku nejvíce chybí zážitkový bazén, wellnes, větší nabídka saun a parních kabin, více skluzavek a tobogánů, je tam málo míst k odpočinku a nevyhovující základní zázemí. Tato přání, nápady, ale mnohdy i stížnosti, které obyvatelé města Příbrami vyjádřili v nedávné anketě, vyslyšeli příbramští zastupitelé, kteří na svém jednání 14. listopadu 2016 záměr rozsáhlé rekonstrukce většinově schválili. Náklady se předběžně odhadují na 250 milionů korun.

Během několikahodinové diskuse, kdy zastupitelé rozhodovali v zásadě o dvou variantách – střízlivější se zachováním stávající nabídky nebo nákladnější s větší přestavbou – nakonec vybrali tu rozsáhlejší. Ta mimo jiné počítá s přístavbou relaxačního a saunového světa o rozloze 1000 metrů čtverečních a rozšířením bazénu o dvě plavecké dráhy.

„Jsem velice rád, že nevyhrála varianta postupného dochátrání se až do smutného konce,“ zhodnotil rozhodování zastupitelů starosta města Příbrami Jindřich Vařeka s upozorněním na to, že Příbram má ve srovnání s jinými městy minimum vlastních finančních zdrojů. Podle starosty má však i něco navíc, co jiná města nemají. „Novák, který projde již v příštím roce velikou rekonstrukcí, hned dvě haly s ledovou plochou, volejbalovou halu, dva hotely, z toho jeden po čerstvé rekonstrukci, to vše prakticky na jednom místě,“ vyzdvihnul starosta s důrazem na to, že po pondělním hlasování zastupitelů nově přibudou relaxační i adrenalinové bazény s teplou vodou, sauny a posilovna.

„To všechno dohromady vytvoří již v průběhu příštích dvou až tří let jeden celek a tím budou sportovní zařízení města, která přestanou ujídat z městského rozpočtu 20 milionů ročně. Přitom možnosti sportovního a relaxačního vyžití se pro Příbramáky změní k nepoznání. Příbram dostala vizi a reálnou šanci stát se lepším místem k životu,“ zdůraznil starosta Vařeka.

Co vše se bude kolem přestavby aquaparku dít?

Rekonstrukce šaten a sprch, rozšíření wellness zóny (několik druhů saun a parních lázní, relaxační bazén s hydromasážními lavicemi, zážitkové sprchy, Kneippův chodník a další), více vodních atrakcí pro děti a mládež, rozšíření plaveckého bazénu o dvě dráhy a úprava odvodnění pochozích ploch kolem něj, rekonstrukce vířivých van, výměna a doplnění stávající bazénové technologie nebo opravy a úpravy stavebních konstrukcí. To je pouhý základní výčet úprav. „Naše přesvědčení investovat do areálu a do nových technologií vychází z toho, že díky rekonstrukci a nastavení odpovídající úrovně služeb pro sport a relaxaci bude možné snížit provozní náklady a zároveň díky atraktivitě areálu zvýšit návštěvnost a tím i tržby,“ argumentoval místostarosta města Příbrami Václav Švenda.

Hrubé náklady na celkovou modernizaci jsou předběžně odhadovány na cca 250 milionů korun, město by mělo akci financovat z úvěru. Vzhledem k rozhodnutí zastupitelů se již může začít pracovat na projektové dokumentaci. Aquapark bude během rekonstrukce kompletně uzavřen, stavět by se mělo začít nejdříve na podzim roku 2017 (velice hrubý odhad), doba rekonstrukce se odhaduje cca na jeden rok.

Co se týče letního koupaliště, k větší rekonstrukci se zastupitelé prozatím nepřiklonili. Souhlasili však s novostavbou dětského brouzdaliště a novým zázemím pro návštěvníky – převlékacími kabinami, toaletami a občerstvením.

O Aguaparku

V současné době je plavecký areál v ulici Legionářů, vystavěný v roce 1977, morálně a technicky zastaralý a potřeba zásadní stavebně-technické rekonstrukce je doslova nutností. Kromě nezbytně nutné rekonstrukce celého objektu a jeho technologických částí však především vyžaduje doplnění nových služeb pro další zákaznické skupiny, které doposud nemají důvod k návštěvě tohoto zařízení. Je třeba vybudovat kvalitní a atraktivní dětské bazény, postavit novou toboganovou věž, vybudovat nové haly s relaxačními bazény, fitness a dostatečnou odpočinkovou plochou a chybět nemůže ani wellness středisko s atraktivním saunovým světem.

Vnitřní zařízení obsahuje plavecký bazén o délce 25 metrů a šířce 15 metrů, dětský bazén o velikosti 12,5 x 6,5 metrů a dvě vířivé relaxační vany. Dále jsou zde k dispozici parní kabina a finská sauna, která je umístěna ve třetím nadzemním podlaží a funguje samostatně.

Venkovní letní koupaliště obsahuje 50 metrů dlouhý bazén o šířce 20 metrů a dětské brouzdaliště o velikosti 5 x 3,5 metrů.

Součástí zařízení je i krytá sportovní hala, v bezprostřední blízkosti celého areálu jsou dvě kryté haly s ledovou plochou a nedaleko se také nachází rozlehlý sportovně relaxační přírodní areál Nový rybník, zvaný Novák.

Více informací o Sportovních zařízeních města Příbrami zde: http://szm.pb.cz 

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí
pavlina.svobodova@pribram.eu  Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946


Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram