27. 2. 2018

Zastupitelé rozhodli o zadání projektové dokumentace na rekonstrukci aquaparku

Příbramští zastupitelé učinili další krok v přípravě rekonstrukce aquaparku. Na svém posledním zasedání vzali na vědomí zvýšený rozpočet rekonstrukce a rozhodli také o rozsahu zpracování prováděcí dokumentace. Předpokládaný odhad na rekonstrukci se z původně předpokládaných cca 250 milionů korun nakonec vyšplhal na 301,2 milionů po fázi projektu pro stavební povolení. O tom, zda bude nakonec celý projekt realizován, nejspíše rozhodne až příští složení zastupitelstva.

Prováděcí dokumentace bude vyrobena dle varianty, která počítá s řešením celkové rekonstrukce a modernizace objektu stávajícího plaveckého bazénu s kompletním zázemím a s dětským bazénem, přestavby bývalé restaurace ve druhém nadzemním podlaží na fitcentrum a přestavby bývalé nevyhovující sauny ve třetím nadzemním podlaží na šatny zaměstnanců a strojovnu vzduchotechniky. Rozšíření aquaparku spočívá zejména v přístavbě vodního relaxačního světa, samostatného plaveckého bazénu se třemi drahami 25 m a saunového světa se saunovou zahradou.

„Zároveň tato varianta umožňuje projekt rozvrhnout do etap. To znamená, že plánované dětské brouzdaliště na venkovním bazénu a saunová zahrada s venkovním saunovým domkem budou projektovány tak, aby je v případě potřeby bylo možné realizovat dodatečně a tímto způsobem pořizovací náklady více rozložit v čase,“ vysvětluje starosta města Příbrami Jindřich Vařeka s tím, že za celkovou rekonstrukci aquaparku bez venkovní saunové zahrady a venkovního brouzdaliště se dostáváme na částku 275,9 milionů korun.

Podle starosty však bude celková částka dále upřesněna po zpracování detailního položkového rozpočtu zhotoveného na základě prováděcí dokumentace, která by měla být dokončena v létě tohoto roku. „Tato dokumentace bude podkladem pro provedení výběrového řízení, ve kterém předpokládáme další snížení částky za rekonstrukci vyplývající z projektu,“ doplňuje Vařeka.

Záměru takto rozsáhlé rekonstrukce příbramského aquaparku dali zastupitelé „zelenou“ už v listopadu 2016, poté vznikala studie a teď zastupitelé rozhodovali o rozsahu zpracování projektové dokumentace. O definitivním rozhodnutí této veliké investice budou muset zastupitelé teprve rozhodnout. „Jedná o přípravu největšího investičního záměru v dějinách města, která je dlouhá a složitá a nelze u ní nic uspěchat, protože by to bylo na úkor kvality,“ vysvětluje místostarosta města Příbrami Václav Švenda.

„Osobně jsem toho názoru, že o rozhodnutí, zda rekonstrukci aquaparku, a to včetně jeho rozšíření o zážitkovou zónu a saunový svět, by mělo hlasovat již nové složení zastupitelstva města vzešlé z podzimních komunálních voleb,“ uvádí dále Vařeka s tím, že podle jeho názoru se jedná o velký závazek, který by na sebe se vší zodpovědností mělo nové zastupitelstvo převzít. „Nebylo by seriózní, aby stávající zastupitelstvo měsíc před skončením svého mandátu tak závažné rozhodnutí učinilo,“ dodal.

„Připravíme všechny podklady tak, aby příští zastupitelstvo mohlo bez prodlení rozhodnout a projekt dokončit,“ na závěr doplnil Švenda s tím, že se domnívá, že je ve finančních možnostech města realizaci uskutečnit.

Pavlína Svobodová,
tisková mluvčí
pavlina.svobodova@pribram.eu  Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946